Stále odstraňujeme z rastlín suché listy, predchádzame tak napadnutiu rastlín plesňou sivou. Plochu hladkých listov utierame prípravkom na umývanie listov alebo vodou – to v prípade, že výrobca neodporúča použitie prípravku na niektorú rastlinu. Keď majú rastliny na listoch chĺpky, čistíme ich suchým štetcom. Z papradí odstraňujeme odumreté a zhnednuté listy a zo všetkých rastlín odstrihávame suché listy. Paprade so stlačenými koreňmi presadíme do väčších kvetináčov. Rastliny môžeme aj rozmnožovať, z okrajov trsov odoberieme mladé odnože a vysadíme ich do malých črepníkov.
Čo potrebujú kvitnúce rastliny
Odstraňujeme svetlé alebo odumreté kvety a púčiky z azaliek. Teraz môžeme nakúpiť rozkvitajúce klívie – ľahko sa pestujú a rozkvitnuté vyzerajú nádherne. Broméliám zabezpečíme dostatok svetla a teplotu aspoň 15 stupňov. Všetky cibuľoviny zalievame, prihnojujeme a odstraňujeme z nich zvädnuté kvety, aby sa pred vysadením do záhrady obnovila ich energia. Kaktusy a sukulenty sa ešte stále nachádzajú v období vegetačného pokoja, preto ich udržiavame v chlade.

Ktoré orchidey kvitnú najdlhšie?
Orchidey pravidelne polievame tak, aby vzdušná ľahká zemina bola vlhká, ale nie nasiaknutá vodou. Najlepšie je ponoriť nádobu na pár minút do vody a potom nechať dobre odkvapkať. Robíme to asi raz do týždňa, v čase vegetačného obdobia aj častejšie. Pokiaľ chceme, aby nám orchidey niekoľko mesiacov nepretržite kvitli, zvolíme napríklad hybridné cymbídie alebo lišajovce. Vyžadujú nepriame svetlo a teploty od 10 do 20 stupňov. Väčšine izbových orchideí sa najlepšie darí v teplej a vlhkej kuchyni alebo kúpeľni.