Čo potrebuje a ako ju pestovať
Kvaku pestujeme v pôde, ktorá bola v predchádzajúcom roku výdatne pohnojená pre inú plodinu. Nepestujeme ju v čerstvo pohnojenej pôde, pretože by sa jej korene príliš rozkonárili a hľuzy by získali zemitú príchuť. Medzi rastlinami nechávame veľké medzery, pretože kvaka tvorí veľa listov. Semená vysievame v máji priamo na záhon do riadkov, do hĺbky okolo dvoch centimetrov. Rastliny postupne vyjednoťujeme na vzdialenosť 25 centimetrov.
Na zimu ostáva v zemi
Kvaky môžu ostať na zimu v zemi bez toho, aby sa poškodili. No môže byť ťažké vykopať ich zo zamrznutej pôdy. Účinok mrazu zmenší nástielka okolo rastlín, napríklad zo slamy. Takáto ochrana umožní vykopať kvaku aj z tej najchladnejšej pôdy. V prípade, že kvaku nepestujeme, ale kupujeme, vyberáme takú, ktorá je pevná, zdravá a nie je poškodená ani zošúverená. Skladujeme ju neumytú na chladnom mieste.

Balík zdravia na zimu
Kvaka je aj v zime plná užitočných látok, ktoré utužia naše zdravie práve vtedy, keď to najviac potrebujeme. Kvaka posilňuje imunitu, stará sa o zdravie kĺbov aj tráviaceho systému. Je bohatá na kyselinu listovú, preto je výbornou zeleninou pre budúce mamičky aj pre každého, kto chce podporiť tvorbu červených krviniek. Kvaka tiež pomáha udržať zdravé hodnoty krvného tlaku, cukru v krvi a svojím obsahom pôsobí aj ako prevencia rakoviny.