Ako postupovať pri sejbe?
V prípade reďkví typu daikon sejte osivo radšej do hniezd než do riadkov po 2 až 3 semená. Rastliny majú pomerne mohutnú listovú časť, preto im doprajte dostatok priestoru. Pestovateľský spon sa odporúča 40 × 30 až 40 cm. Po vzídení semenáčiky jednoťte − v hniezde nechajte najsilnejší.
Odrody s guľovitým koreňom (buľvou) môžete siať klasicky do riadkov na vzdialenosť 3 až 5 cm. Zberať sa dajú už pri veľkosti 5 cm. Toto je výhoda v porovnaní s odrodami s valcovitým koreňom. Zberajte ich prebierkou tak, aby ste postupne dosiahli konečnú vzdialenosť medzi ponechanými rastlinami asi 15 cm.

Zakryte ich
Proti skočkám a kvetárke kapustovej, ktorej larvy vyžierajú chodbičky v bulvách, na čo rastliny reagujú tvorbou horčín, odporúčame chrániť rastliny už od vzídenia prvých klíčnych listov bielou netkanou textíliou.

Top odrody japonských reďkví dostupné na našom trhu
- ‘Alabaster F1’: Rastliny s dlhou valcovitou buľvou vynikajú veľkou odolnosťou proti vybiehaniu do kvetu.
- ‘Japana F1’: Česká odroda typu daikon s valcovitým koreňom, ktorý môže byť dlhý až 40 cm. Rastliny vyžadujú väčší spon, ideálne 50 × 30 cm a sejbu do hniezd. Pôda musí byť dostatočne hlboko spracovaná, aby sa korene pri raste nedeformovali.
- ‘Jarola F1’: Výnimočne je vhodná na celoročné pestovanie, teda aj na jarnú sejbu. Ide o typ daikon, preto majú rastliny valcovité korene dlhé 25 až 30 cm. Vyžadujú dostatočnú zálievku a ľahkú pôdu.
- ‘Acord’: Veľmi skorá odroda s guľovitou buľvou, ktorá dorastie až do priemeru 15 cm. Šupka je biela, pri hlave svetlo zelená. Korene sú odolné proti praskaniu.