Vhodný na všetky miesta
Ďalším veľkým plusom kocúrnika je, že ho môžeme vysadiť prakticky na každom mieste v záhrade, či už na záhon, do skalky, v blízkosti stromov aj ako pôdopokryvnú rastlinu. Stačí si vybrať vhodný kultivar. Kocúrnik sa dokáže dosť rozbujnieť, no v určených hraniciach ho udržíme ostrihaním kvetov po odkvitnutí. Väčšie druhy vysádzame v skupine. Veľmi dobre sa dopĺňajú s ružami, makom alebo kosatcami, pekne vyzerajú aj v susedstve fakľovky.
Čo potrebuje
Nároky kocúrnika určíme ľahko. Druhy so sivozelenými listami potrebujú slnko, priepustnú pôdu, ktorá nemusí byť veľmi vyživená a znesú aj sucho. Druhy s tmavozelenými listami znesú aj tienisté miesto a dobre sa im darí v symbióze s hluchavkou alebo hostou. Potrebujú pravidelné polievanie, nie však premáčanie a prihnojenie na začiatku sezóny. Takmer všetky druhy v daždi poľahnú, no potom sa vrátia k vzpriamenému rastu. Na trhu sú už aj odrody, ktoré odolajú aj silným lejakom.

Konkurencia levandule
Všetky vlastnosti kocúrnika robia z tejto trvalky silnú konkurenciu levandule. Kocúrnik je navyše veľmi odolný a dá sa pestovať dlho, takisto dlho aj kvitne. Niektoré druhy kvitnú od mája až do októbra a strihanie na to nemá vplyv. No predsa len sa odporúča kocúrnik strihať, aby nabral novú silu. Rastlinu striháme na jeseň na päť centimetrov, aby sme odstránili staré kvety.