Aké podmienky potrebuje
Rastline vyhovuje slnečné miesto, dokáže sa vysporiadať aj s polotieňom. Pôda by mala byť dobre vyživená a vlhká, no nie premáčaná. Echinacea zvládne skôr preschnutie ako premáčanie. Nie je náročná na pestovanie, netrápia ju choroby ani škodcovia. Na jar rastlinu prihnojíme kompostom, počas zelenej sezóny ju chránime pred burinou a priebežne odstraňujeme odkvitnuté kvety. Skoro na jar ju môžeme rozmnožovať trsmi. Pokiaľ má echinacea vhodné podmienky, dokáže sa rozmnožovať aj samovýsevom.

Vzpruha pre imunitu
Echinacea dorastá do výšky okolo jedného metra. Je jednou z najdlhšie kvitnúcich trvaliek, krásne vynikne v strede záhonov alebo ako pozadie v kombinácii s inými trvalkami. Jej typické purpurové kvietky dobre poznáme v súvislosti s posilňovaním imunity. Echinacea je totiž pre našu imunitu mimoriadne prospešná. Pôsobí ako prírodné antibiotikum a dokáže bojovať aj proti vírusom.
Pomáha pri rôznych ťažkostiach
Okrem toho, že výrazne podporuje fungovanie imunitného systému, je echinacea prospešná aj pri hojení poranení a rán a mierni bolesti. Pomáha pri kŕčových žilách, hemoroidoch a vredoch predkolenia. Echinaceu môžeme užívať aj dlhodobo, a to jeden až tri mesiace. Počas obdobia respiračných ochorení je možné zvyčajnú dávku zdvojnásobiť.