V našich podmienkach môžeme pestovať nízke kry hebe, ktoré dobre poslúžia ako lem chodníkov, trvalkových záhonov alebo sa hodia aj pod vyššie dreviny. Zakrsnuté drobnolisté druhy dosahujú výšku okolo 30 centimetrov a dobre znášajú aj tuhšiu zimu v našich podmienkach. Rozhodne im však prospeje, keď ich pred silným mrazom ochránite netkanou textíliou alebo čečinou. Hebe síce nie je známa svojou dlhovekosťou, no pri dobrej starostlivosti vás bude tešiť celé roky.
Nie všetky znesú zimu
Kým drobnolisté druhy hebe nemajú problém vydržať aj tuhšie zimy, širokolisté druhy treba pred chladom a mrazmi dobre chrániť. Preto ich pestujeme v nádobách a na zimu prenášame dovnútra. Odmenia sa nám peknými listami a bielymi, ružovkastými alebo fialovými kvetmi. Hebe potrebuje dobre priepustnú a nie veľmi vyživenú pôdu. Hebe môžeme vysádzať na jar, koncom leta aj na jeseň, no najlepšia je jarná výsadba, pretože sa rastliny stihnú do zimy dobre zakoreniť.
Čítajte aj Hustý vždyzelený ker čo rýchlo rastie, čistí vzduch v miestnosti a pomôže vám zbaviť sa alergickej nádchyHnojiť ani rezať netreba
Hebe potrebuje slnko a dostatok vlahy, no treba dávať pozor na zimné premokrenie, ktoré rastline neprospieva. Záhradkárov isto poteší, že rastlina nevyžaduje hnojenie ani rez, ktorý by ju mohol dokonca zahubiť. Na pestovanie hebe je ideálne svetlé chránené miesto. Bohatý výber kultivarov ponúka rôzne farby a odtiene listov i kvetov. Niektoré kultivary majú také drobné a ku konárom priliehajúce listy, že vyzerajú ako ihličnany.