Vhodná je ľahká pôda
Na záhone vypestujete bledavku ako nenáročnú cibuľovinu. Jej biele kvety, ktoré kvitnú v apríli, vytvárajú veľmi pekné kombinácie s inými jarnými kvetmi. Záhradné bledavky sú typické pozdĺžnymi zelenými prúžkami na vonkajšej strane okvetných plátkov. Vyššie druhy je dobré vysádzať do skupín. Nižšie druhy sa hodia skôr do prírodných záhrad. Miesto pre bledavky by nemalo byť podmáčané, vhodná je ľahká piesočná pôda.
Čím všetkým sa líšia
Známymi subtropickými druhmi sú bledavka arabská a bledavka chocholíkatá. Bledavka arabská má asi päťcentimetrové kvety a čierny stred. Stvol je vysoký asi pol metra a na ňom sa rozvíja okolo dvadsať kvetov, ktoré vytvárajú guľovité kvetenstvo. Bledavka chocholíkatá má zelený stred a kvety tvoria pyramídu. Pestovanie týchto dvoch bledaviek je podobné. Na záhon ich vysádzame v apríli alebo máji , rastliny potrebujú vyživenú pôdu a dostatok vlahy. Znesú aj teplo a sucho.

Výnimočná oranžová
Bledavku africkú spoznáte ľahko, pretože nemá biele, ale oranžové kvety. Táto bledavka sa dá pestovať aj ako izbová rastlina alebo vonku v nádobách. V druhom prípade potrebuje po odkvitnutí pauzu, počas ktorej ju nepolievame. Keď chceme pestovať rastlinu ako izbovku, cibuľu vysadíme do plochého širokého kvetináča. Na dno dáme drenážnu vrstvu a keď sa objavia prvé listy, začneme polievať a prihnojovať. Po odkvitnutí obmedzíme polievanie. Koncom októbra vyberieme cibule a uskladníme ich na zimu na suchom chladnom mieste. Môžeme ich však aj nechať prezimovať v kvetináči.