Stačí vrstva slamy
Pestovanie golierovky nie je náročné a zvládne ho naozaj každý. Pre golierovku je najlepšie hlbšie parenisko, hubu pestujeme na vrstve akejkoľvek slamy, vysokej po niekoľkodňovom zošľapávaní a vlhčení asi 0,20 až 0,30 m. Najvhodnejší čas na založenie substrátu je zhruba v polovici mája. Asi o týždeň sa do oteplenej slamy vysádzajú asi 50 až 70 milimetrov pod povrch drobné kúsky sadiva, a to na vzdialenosť 0,15 m od seba.
Čo nasleduje potom
Je vhodné následne substrát prikryť fóliou alebo pareniskovými oknami. Teplota substrátu by sa mala pohybovať od 20 do 25 stupňov. Podľa potreby zavlažíme občas vlažnou vodou. Asi o mesiac sa objaví na povrchu substrátu biele podhubie, ktoré zakryjeme asi 50 mm vysokou vrstvou zeminy z výkopu, zmiešanej s rašelinou a pieskom. Takto sa v substráte udrží vlhko a plodnice sa neskôr nebudú vyvracať. Proti slnečnému úpalu treba chrániť parenisko polyetylénovou fóliou alebo slamenou rohožou.

Úroda býva bohatá
Zber postupne narastajúcich plodníc trvá asi od polovice júla do polovice septembra. Z plochy jedného štvorcového metra možno pozbierať asi tri kilogramy plodníc, vo fóliovníkoch aj osem kilogramov a viac. Keď substrát uchováme cez zimu v pivnici alebo ho zakryjeme dostatočnou vrstvou kompostu alebo maštaľného hnoja, aby nepremrzol, môžeme z neho vypestovať plodnice aj v nasledujúcom roku.