Pôda je základ
V prípade kolokázie je základom úspešného pestovania pôda, ktorá dobre zadržiava vlhkosť, pretože na nedostatok vlhkosti je táto rastlina veľmi citlivá. Pôda by mala byť úrodná, mierne kyslá, so stredným alebo vysokým obsahom dusíka. V našich miernych podmienkach sa taro najlepšie pestuje na veľmi dobre chránených slnečných pozemkoch alebo aj v chránených priestoroch. Taro sa zvyčajne rozmnožuje odrezkami, ktoré sa vysádzajú na trvalé stanovište do rovnakého sponu ako hľuzy, a to 9 × 45 centimetrov.
Riadime sa teplotou
Optimálna teplota na výsadbu je 21 stupňov. Ak teploty nedosahujú túto úroveň, odrezky sadíme do kontajnerov s priemerom okolo 25 centimetrov a s bežnou záhradníckou zeminou. Do voľnej pôdy ich vysadíme, keď to teplota dovolí. Na dosiahnutie vysokej úrody potrebuje taro rovnomerne vlhkú pôdu, vlhkosť pomôže udržať nastielanie. Rastlinu pravidelne prihnojujeme a pôdu odburiňujeme. Vyvinuté rastliny okolo stonky obhŕňame. Rastlina dorastá až do výšky jedného metra. Taro iba málokedy napadnú škodcovia alebo choroby.

Ako ich zužitkovať
Surové hľuzy sú jedovaté, ale po tepelnej úprave chutia výborne a sú skvelou náhradou zemiakov. Pripravíte z nich pyré, hranolčeky, čipsy, môžete ich variť aj opekať. Sú vhodné do polievok aj omáčok, dokonca z nich môžete urobiť plnku do sladkých koláčov, podobne ako sa to dá z gaštanového pyré. Využiť sa dajú aj listy tejto rastliny, ktoré pripravujeme ako ktorúkoľvek inú listovú zeleninu.