Nezmeškajte jedinečnú možnosť, získať zaujímavé zberateľské kúsky: Botanická záhrada ponúka prebytky rastlín

Deň otvorených dverí pripravila v piatok 10. mája 2024 Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (BZ UPJŠ) v Košiciach.

10.05.2024 10:00
bylinková záhrada, UPJŠ, imobilní zrakovo... Foto: ,
V Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach okrem iného nájdete aj bylinkovú záhradu pre imobilných a zrakovo postihnutých návštevníkov. Vznikla v rámci projektu, ktorý realizovalo OZ BotaniKE.
debata

Návštevníci tak majú možnosť využiť bezplatný vstup do celého jej areálu až do 17.00 hodiny. K dispozícii budú aj prebytky rastlín, ktoré si možno zakúpiť. Pre TASR to uviedol riaditeľ BZ UPJŠ Pavol Mártonfi.

„Návštevníci si môžu pozrieť napríklad skleníky s tropickými rastlinami, ako aj sprístupnený vonkajší areál, kde je množstvo domácich a cudzokrajných rastlín. Viaceré v tomto čase kvitnú. Počas akcie Dňa otvorených dverí si možno zakúpiť aj naše prebytky rôznych rastlín,“ povedal s tým, že spolupracujú tiež s klubmi citrusárov a kaktusárov, ktorí okrem predávania rastlín poskytnú aj poradenstvo. Mártonfi dodal, že skleník Viktória nebude otvorený, keďže v ňom pripravujú obľúbenú výstavu exotických motýľov, ktorú plánujú sprístupniť o týždeň.

Príďte si vymeniť vaše prebytky rastlín za iné

V sobotu (11. 5.) zas BZ UPJŠ chystá Botanický SWAP rastlín. „Záujemcovia môžu priniesť rastliny a vymeniť si ich,“ spresnil Mártonfi s tým, že je pripravený aj sprievodný program. V rámci neho si bude možné napríklad vyrobiť vlastnú čokoládu s botanickými prísadami. SWAP bude prebiehať medzi 10.00 a 15.00 hod.

Každý návštevník dostane ako darček balenie mykoríznych húb.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Newsletter

Ako na úrodnú záhradu?

My to vieme!

Prihláste sa na odber newslettera a získajte tie najlepšie záhradnícke tipy od odborníkov!

Odoberať novinky
Viac na túto tému: #Botanická záhrada UPJŠ v Košiciach
Kalendár záhradkára
január február marec
apríl máj jún
júl august september
október november december