Potrebujú vyrovnanú závlahu
Istou nevýhodou nektarinok je, že plody sú dosť náchylné na praskanie,a to pri dažďoch aj v období dlhšieho sucha. Keď popraskajú, môže ich ľahko napadnúťmoníliová hniloba plodov. Prevenciou tohto ochorenia je vyrovnaná závlaha stromov. Nektarinky kvitnú dosť skoro, keď sa ešte v ich okolí nenachádza dostatok opeľovačov. Pomôcť im môžeme ručným opelením. Nektarinky potrebujú aj pretrhávanie plodov, a to v období, keď sú plody veľké asi ako lieskové orechy. Môžeme urobiť až dve prebierky plodov. Pri prvej nechávame jeden plod na zhruba 10 centimetrov, pri druhej nechávame plody na vzdialenosť 20 centimetrov.
Čítajte aj Je veľmi zdravý, maličké plody vám dodajú vitamíny i minerály, jedlá je aj šupka. Super ovocie, ktoré sa zaslúžilo o vznik limetkyAko ich rezať a chrániť
Vo väčšej záhrade môžeme vysadiť klasický strom, pre menšie záhrady sú lepšie zakrsnuté nektarinky. Po celý rok si môžeme kúpiť nektarinku v nádobe, výpestky dostať na jar a na jeseň. Pre nektarínky sú vhodné podpníky, ktoré vyhovujú aj broskyniam, čo je napríklad mandľa. Na stromoch režeme neželané výhonky a nové vyväzujeme tak, aby rástli želaným smerom. Palmety po zbere plodov presvetlíme. Dozrievajúce ovocie chránime pred vtákmi a osami sieťami alebo fóliou. Po opadaní listov na jeseň urobíme ošetrenie proti kučeravosti.