Ako si zabezpečiť jarnú úrodu
Prvá svieža jarná zelenina je očakávanou zásobárňou potrebných vitamínov. Tie nám bohato dodá aj polníček, jeden z najvýživnejších šalátov. Hlavná sejba sa robí v auguste a septembri, pričom listy možno zberať od neskorej jesene do jari. Keď chceme zberať už na jar zberať kvalitné listy, vysievame polníček do studeného skleníka od októbra do decembra, napríklad po zbere rajčiakov.
Ktorý typ kedy vysievať
Typy s veľkými semenami majú väčšie svetlé a dosť jemné listy. Sú vhodné na jarnú i letnú sejbu a skorý jesenný zber. Obľúbené odrody sú Italian Large Leaved alebo aj Broadleaved English. Z odrôd s malými semenami vyrastú malé rastliny s hrubšími tmavozelenými listami. Keďže sa im darí v hladnejších podmienkach, sú vhodné na neskoršiu sejbu. Medzi vyhľadávané odrody patrí Verte de Cambrai a Vit.
Čítajte aj Pomáha liečiť kĺby, hojiť rany a tlmiť zápaly. Keď ho zapracujete do hnojiva, prospeje aj záhradePrečo je taký zdravý
Polníček je jednou z top zdravých potravín a vďaka svojej jemne orechovej chuti je v kuchyni obľúbenou ingredienciou. Pre naše zdravie je všestranne prospešný. Vďaka vysokému obsahu vitamínov a minerálov posilňuje imunitu. Stará sa aj o správnu činnosť srdca, prospieva očiam aj mozgu. Pomáha zvyšovať odolnosť proti stresu a zlepšovať sústredenosť. Ak máte nedostatok železa a trpíte anémiou, určite siahnite po polníčku.
Zoznam surovín a textový postup nájdete v recepte Losos s mandľovou krustou podľa Nikoly Krčovej na Varecha.sk