Záleží vám na prírode? Potom sa zapojte do výzvy, počas ktorej sa už vyzbieralo viac ako tisíc ton odpadu. Pomôcť môže každý

Výzvu s názvom Čistý revír = čistá príroda vyhlásila prvýkrát v roku 2019 Komisia pre poľovníctvo a životné prostredie Slovenskej poľovníckej komory v spolupráci s redakciou Televízie HALALI.

12.04.2024 14:00
odpad, odpadky, zber odpadu, príroda, ľudia,... Foto:
debata

Vtedy poľovníci za ani nie tri mesiace vyzbierali takmer 250 ton odpadu. Táto aktivita však z roka na rok naberá na popularite, a to nielen u poľovníkov, ale aj u širokej verejnosti. Zapájajú sa do nej školy, obce, rôzne dobrovoľnícke organizácie, rybári aj dobrovoľné hasičské zbory obcí.

Členovia PZ Žľab – Drietoma sa do akcie Čistý... Foto: Erika Janíková (OPK, Trenčín)
čistý revír, čistá príroda, zber odpadu, akcia, výzva, odpad, poľovníctvo, poľovníci, Členovia PZ Žľab – Drietoma sa do akcie Čistý revír = čistá príroda zapájajú spolu s rodinnými príslušníkmi a dobrovoľníkmi.

Všeobecne prospešná poľovnícka iniciatíva sa veľmi rýchlo stala obľúbenou spoločenskou a zároveň osvetovou akciou. Zber tisícok kilogramov najrôznejších odpadov spod krov, stromov, z okrajov lúk či priamo z vodných tokov verejnosti priamo ukazuje, ako sa k prírode nemá správať.

pandrava, pandravy, chrúst obyčajný Čítajte aj Dajte definitívne zbohom pandravám chrústov: Nebudeme vám radiť lákať ježe ani hady, lebo naozaj funguje len jedno

Počas piatich rokov sa na akciách výzvy Čistý revír = čistá príroda zúčastnilo už vyše 14-tisíc ľudí, pričom poľovníci s dobrovoľníkmi vyzbierali až 1 250 ton odpadu.

Až 2,5 tony odpadu vyzbierali členovia PZ Žľab... Foto: Erika Janíková (OPK, Trenčín)
odpad, čistý revír, čistá príroda, poľovníci, poľovníctvo, výzva, akcia Až 2,5 tony odpadu vyzbierali členovia PZ Žľab – Drietoma v roku 2022 za jediný deň.

Buďte súčasťou VI. ročníka projektu a prispejte k pozitívnej zmene

Aj v tomto roku sa poľovnícke organizácie spolu s dobrovoľníkmi, ktorými sa môžete stať i vy, pustia do čistenia prírody. Projekt prebieha od 1. februára do 31. decembra 2024. Presný dátum konania akcie si určujú užívatelia jednotlivých poľovníckych revírov. Ak máte záujem pomôcť, najlepšie bude informovať sa priamo v poľovníckom združení alebo v poľovníckej spoločnosti vo vašej obci, prípadne sledovať vývesky na obecných úradoch alebo kontaktovať známeho poľovníka.

jelen, parožie Čítajte aj Nepovoleným zberom porušujete zákon: Nájdené parožie nie je prestíž či zárobok, ale cenná informácia o stave zveri v revíri

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Newsletter

Ako na úrodnú záhradu?

My to vieme!

Prihláste sa na odber newslettera a získajte tie najlepšie záhradnícke tipy od odborníkov!

Odoberať novinky
Viac na túto tému: #odpad #životné prostredie #ekológia
Kalendár záhradkára
január február marec
apríl máj jún
júl august september
október november december