V menších nádobách živoria a málo kvitnú. Prihnojovať ich treba od mája do konca augusta. Priebežne treba odstraňovať aj odkvitnuté kvety, odstrihávať poškodené a choré výhonky a najmä kontrolovať zdravotný stav dreviny.
Patria k bohato kvitnúcim rastlinám. Kvety môžu byť jednoduché alebo plné, biele, žlté, ružové, lososové, červené alebo aj jemne oranžové.
Oleandre sa dajú pomerne jednoducho rozmnožiť pomocou vrcholových odrezkov. Zakorenia v pohári s vodou umiestnenom na teplejšom mieste, ale aj vo vlhkom substráte určenom na rozmnožovanie.

Čo robíte zle, keď nekvitne
Ak je oleander dostatočne košatý, nemusíte ho strihať. Je známe, že kvitne len na starom dreve. Ak teda zrežete na jar alebo ešte pred kvitnutím staré vetvy, pripravíte sa o kvety, ktoré by sa objavili počas leta.
Preto je potrebné staré konáre aj minuloročné výhony rezať až po odkvitnutí, najlepšie v septembri.
Oleander kvitne postupne a v mieste jedného kvetenstva sa môže počas leta objaviť ešte ďalšie. Preto uschnuté kvety neodstrihávajte, len odstráňte tie úplne suché.

Úplne odkvitnuté súkvetia môžete odstrihnúť koncom septembra, keď budete oleander tvarovať.
Ak oleander nemá dostatok vlhkosti v čase nasadenia kvetov, má to za následok uschnutie pukov, prílišná zálievka sa zas prejaví hnitím a opadaním pukov či zhnednutím kvetov.
Táto stredomorská rastlina nemá rada tvrdú vodu, pokiaľ je to teda možné, používajte na zalievanie vodu mäkkú, najlepšie dažďovú. V každom prípade by mala byť odstáta.