Fuksie teraz krásne kvitnú, z kvitnúcich rastlín pravidelne odstraňujeme odkvitnuté kvety aj suché listy. Kvet fuksie vydrží asi desať dní, ak vytvorí semená, tie potom spotrebujú všetku energiu a kvet prestane kvitnúť. Rastliny prihnojujeme hnojivom s vyšším obsahom draslíka, aby stále pekne kvitli. Priame slnko môže fuksii spáliť listy, ani korene neznesú slnko. Preto je pre fuksiu ideálne zatienené miesto.
Čítajte aj Zaštipovanie chryzantém robí zázrakyVodu áno, ale nie priveľa
Pravidelne ich polievame, ale len vtedy, keď je to nevyhnutné. Fuksie znesú skôr nedostatok vody ako jej prebytok. Keď sú fuksie v črepníkoch preliate, môže sa stať, že vädnú, pretože majú korene nasiaknuté vodou. Ďalšia voda by pre rastliny bola osudná. Keď fuksie predsa len prelejeme, prenesieme ich na chladné miesto a vodou im iba postrekujeme listy. Rastliny budú pomaly vysychať a mali by sa zasa vzchopiť. Čerstvo vysadené fuksie naopak výdatne polievame, pretože majú ešte malú koreňovú sústavu a v teple a suchu sú zraniteľné.
Čítajte aj Čo s ružami, aby dlho kvitliZaštipujeme a hnojíme
Skleníkové fuksie udržiavame v chladnom a vlhkom prostredí, dobré je skleník mierne zatieniť. Zaštipujeme výhonky na stromčekových fuksiách aj na zakorenených rastlinách, z ktorých chceme odoberať odrezky v septembri a októbri. Hnojivo s vyšším obsahom dusíka zameníme za draselné a pri každom polievaní aplikujeme malú dávku. Stromčekové fuksie hnojíme dusíkatým hnojivom, ktoré podporuje rast listov.