Keďže na neskoré vysievanie treba vyberať skoré odrody, ich vegetácia zvyčajne nepresiahne 30 až 40 dní. To znamená, že ak si zopár riadkov reďkovky vysejete teraz, prvé buľvičky budete zberať približne koncom septembra. Október bude na počasie ešte určite prajný, preto ďalšiu sejbu zopakujte o týždeň až 8 dní a čerstvú reďkovku si vychutnáte aj v polovici desiateho mesiaca.
Dodržte zásady striedania plodín
Dajte si pozor, aby ste reďkovku nevysiali na rovnakú hriadku, na ktorej rástla počas jari, ale ani do pôdy po iných hlúbovinách či kukurici. Problematické nie je miesto po fazuli kríčkovej, hrachu, uhorkách ani šalátoch. Hriadku prekyprite, odburiňte, povrch urovnajte a do vyznačených riadkov sejte osivo skorých odrôd reďkovky presne tak, ako ste zvyknutí na jar. Ideálna vzdialenosť riadkov je 15 až 20 cm. Po vzídení rastliny jednoťte na približne 4 cm, aby mali dostatok miesta na tvorbu bulvičiek.
Čítajte viac Nenechajte prázdne hriadky zarásť burinou. V auguste vysejte týchto 5 zelenín a až do jesene si predĺžte sezónuPripravte si textíliu
Pri letných výsevoch je prakticky nevyhnutné prekrytie hriadok bielou netkanou textíliou, a z vlastnej skúsenosti vám odporúčame, spraviť tak hneď po sejbe. Stáva sa, že nepríjemné skočky si nájdu prvé klíčiace lístky ešte skôr, než si to vôbec uvedomíte a zbaviť sa ich je potom už prakticky nemožné. Porast držte prekrytý až do zberu. Textília vám pomôže s udržaním vlahy v horúcom počasí a rastliny pod ňou majú dostatok svetla, takže nijak netrpia a nie sú obmedzované v raste.
Biela netkaná textília tak, ako pôdu ochráni pred nadmerným vysušovaním, pomôže aj proti prvým jesenným mrazíkom. Mladé rastliny reďkovky znesú teploty do –3 °C, staršie až do –6 °C.